iDeal kampaania

Kersti Kaljulaid hakkab juhtima arenguseire nõukoda

Kersti Kaljulaid.

FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja / Scanpix

Riigikogu kantselei juurde moodustatud arenguseire nõukoda valis esmaspäeval nõukoja esimeheks Euroopa Kontrollikoja liikme Kersti Kaljulaidi.

Lisaks nõukoja esimehe valimisele arutas arenguseire nõukoda oma esimesel koosolekul ka Arenguseire Keskuse juhataja konkursi tingimusi. Nõukoja ülesanneteks on kinnitada arenguseire tegevuskava ja hinnata selle täitmist, teha ettepanekuid arenguseire põhisuundade valikuks ning anda hinnanguid valminud seiretele ja analüüsidele.

Riigikogu võttis 14. juunil vastu arenguseire seaduse, mille alusel luuakse arenguseire läbiviimiseks Arenguseire Keskus riigikogu kantselei juurde. Arenguseire Keskuse ülesandeks on koostada ühiskonna pikaajaliste arengute analüüse, arengustsenaariume ning jälgida nende elluviimist.

Viieliikmelisse arenguseire nõukotta kuuluvad veel Tallinna tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Eesti pangaliidu juhatuse esimees Priit Perens ning Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles