Maksu- ja Tolliamet: firmad registreerisid meeldetuletuste tõttu üle 1000 ajutise töötaja

Maksu-ja tolliamet.

FOTO: Dmitri Kotjuh/J

Maksu- ja tolliamet (MTA) võttis suvel ühendust väliüritustel tegutsenud ettevõtjatega, ameti hinnangul registreerisid säärased firmad enam kui 1000 korral enda hooajalised töötajad.

MTA võttis suve jooksul ühendust suurematel väliüritustel tegutsenud ettevõtjatega, et tuletada aegsasti meelde tööjõu registreerimise nõuet. Üle 1000 kirjaliku või suulise kontakti abil registreerisid ettevõtjad 1024 hooajalist töötajat, teatas amet.

Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja asetäitja Kaido Lemendik ütles pressiteate vahendusel, et nõustamiste eesmärk on ennetada vajadust kohapealsete kontrollide järele ja tuletada juba enne kohustuse tekkimist töötaja registreerimist ettevõtjale meelde.

«Meil oli väga hea koostöö ürituste korraldajatega, kes aitasid meil osalevatele ettevõtjatele infot edasi anda, kuid paljudel kordadel võtsime ka ise kontakti, et vajalik info oleks ettevõtjal olemas,» lisas ta. Lemendiku hinnangul reageeris enamik kõne saanutest positiivselt ja leidus neidki, kes ei olnud töötamise registreerimisega varasemalt kokku puutunud.

Kokku suhtlesid maksu- ja tolliameti töötajad 11 ürituse korraldaja ja ettevõtjatega. Nende seas olid Jäneda talupäevad, Pärnu hansapäevad, Weekend festival, Hauka laat, Viljandi Folk, Viru Folk, Kuressaare merepäevad, Pärnu Maitsete Uulits, Haapsalu Maitsete Uulits, Õllesummer ja üritus «We love the 90's». Korraldajate hea koostöö tõttu MTA kohapealseid kontrolle tegema ei pidanud.

Tagasi üles