Korteritehingud suuremates linnades tegid viimase 11 aasta rekordi

Kortermaja

FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

Eesti suuremates linnades tehti augustis 1397 korteritehingut - viimati oli selline tase 2005. aasta maikuus, selgub Pindi Kinnisvara poolt koostatud kinnisvaraturu analüüsist.

Arvesse on võetud kõikide maakonnakeskuste, lisaks ka Kohtla-Järve ning Narva linna korteriomanditehinguid, seisab Pindi Kinnisvara  koostatud kinnisvaraturu augustikuu ülevaates, mille koostamisel on arvesse võetud maa-ameti, KV.ee, Eesti Panga ja statistikaameti andmeid. 

Pindi Kinnisvara juhatuse esimees Kalev Roosiväli sõnas, et ehkki ka Tallinnas ja Tartus oli tehingute arvu kasv märgatav, andsid siiski ligi poole aktiivsuse kasvust väiksemad linnad. «Stabiilne majandus on vedamas lõpuks ka väikelinnade kinnisvaraturud kunagisest majandussurutisest välja,» põhjendas Roosiväli.

Ta lisas, et kuigi töökäte nappus ühelt poolt pitsitab Eesti ettevõtjaid, võimaldab see samal ajal elanikel teenida ka väljaspool Tallinna elamisväärsemat palka, et soetada endale päris oma kodu. «Seda omakorda põhjusel, et väljaspool keskusi on inimeste sissetulekud kasvanud, kuid nigela nõudluse tõttu on eluruumide hinnad püsinud mitmel pool - näiteks Paides, Võrus jm - ligilähedasena turu põhjale 2009. aastal,» rääkis Roosiväli. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles