Maksuamet on OÜ-tamiselt kogunud 1,2 miljonit eurot makse

Maksuamet.

FOTO: SCANPIX

Maksu-ja tolliamet (MTA) on tegeliku töösuhte varjamise ehk OÜ-tamise teemadel üheksa kuu jooksul nõustanud pisut üle 700 ettevõtja, mille tulemusena on riigile laekunud täiendavalt 1,2 miljonit eurot tööjõumakse.

Riigikohtu töösuhte varjamist puudutava otsuse järel on amet pisut üle 700 ettevõtja maksuasjad üle vaadanud ning ettevõtjaid vajadusel nõustanud. Selle tulemusel on üheksa kuuga lisandunud töötasu väljamakseid 2,3 miljoni euro ulatuses, millelt on tööjõumakse tasutud 1,2 miljonit eurot, ütles MTA avalike suhete juht Rainer Laurits BNS-ile.

Kontrolle on amet pidanud alustama vaid 2 isiku puhul, kuna nõustamise käigus ei saadud kindlust, kas isikute senised tehingud on olnud korrektsed.

MTA on varem märkinud, et nende mõjuanalüüs näitab seda, et lepingu ümbervormistamisel töö- või juhatuse liikme tasusid saama hakanud isikute arv on kuust kuusse stabiilselt suurenenud.

MTA teatas möödunud aasta oktoobri keskel, et kavatseb ühendust võtta niinimetatud OÜ-tamise kahtlusega ettevõtetega ja neid nõustada, kuidas oma tegevus seadustega kooskõlla viia; maksekäitumist mitte muutvate ettevõtete osas plaanis amet alustada maksukontrolli.

OÜ-tamine on näilik olukord ettevõtete vahelisest teenuse osutamisest, et vähendada või hoida kõrvale tööjõumaksude tasumisest.

Tagasi üles