Eesti Energia viis kaubamärgi Enefit alla ka tehnoloogiatööstuse

Enefit.

FOTO: Ants Liigus/Pärnu Postimees

Eesti Energia viis ka enda tehnoloogiatööstuse Enefiti kaubamärgi alla, muutes firma ärinime AS-iks Enefit Solutions, ning suurendas ettevõtte aktsiakapitali 3,5 miljoni euro võrra.

Ettevõte endise nimega Eesti Energia Tehnoloogiatööstus on rahvusvahelises turul tegutsenud Enefiti kaubamärgi all juba mitu aastat. Nüüd on see kaubamärk kasutusel ka Eesti ärinimes.

Lisaks ärinime muutmisele, mis kanti äriregistrisse juba enam kui kuu aega tagasi, plaanib Eesti Energia ka suurendada Enefit Solutionsi aktsiakapitali 3,5 miljoni euro võrra.

«Tegemist on kontsernisisese tehinguga Enefit Solutionsi omakapitali viimiseks seaduses sätestatud tasemele ja arenguks vajaliku kapitalivajaduse tagamiseks,» ütles Eesti Energia kommunikatsioonispetsialist Lotte-Triin Narusk BNS-ile.

Enefit Solutions tegeleb metallkonstruktsioonide ning energeetika- ja tööstusseadmete valmistamisega, muuhulgas valmistab firma ka tehnoloogilisi sõlmi Enefit-280 õlitehasele. Ettevõtte klientide seas on ka Alstom, Foster Wheeler, ABB ja VKG Oil.

Juulis asutas Eesti Energia ka alternatiivenergia tootmisüksusi koondava firma Enefit Taastuvenergia, õli- ja elektritootmise üksuse Enefit Energiatootmine ja põlevkivi kaevandamisega tegeleva ettevõtte Enefit Kaevandused.

Tagasi üles