Tallinna Sadam kohtub Moskvas FESCO ja Rail Garandiga

Muuga konteinerterminali laienduse kai.

FOTO: Peeter Langovits.

Riigile kuuluv AS Tallinna Sadam kohtub Moskvas Muuga uue konteinerterminali operaatori leidmise teemal Vene transpordikontsernide FESCO (Far-Eastern Shipping Company) ja Rail Garandi esindajatega.


Tallinna Sadam sai möödunud esmaspäevaks Muuga konteinerterminali operaatori leidmise konkursile lõplikud pakkumised, juhatus arutas neid ning esitas teisipäeval nõukogule ülevaate.

Tallinna Sadama nõukogu esimees Neinar Seli ütles, et ühel operaatoril on väike eelis. Kolmapäeval toimuvatel kohtumisel arutatakse Seli sõnul operaatoritega täiendavaid küsimusi.

Seli kohtub Moskvas ka Sergei Generaloviga, kes on Vene suurima erakätes oleva transpordikontserni FESCO president.

Ajakirjanduse andmetel käis Generalov detsembri lõpus Eestis ning kohtus teiste seas ka majandusminister Juhan Partsiga. Kohtumisel viibis ka transiidiärimees Anatoli Kanajev, kes on Transiidikeskus omanik ja juht.

Seli sõnul sõlmitakse Muuga konteinerterminali operaatoriga leping või tehakse otsus, kellega leping sõlmida, veebruari lõpuks.

Juulis valmis Muuga sadama idaosas Euroopa Liidu abiraha toel ligi miljard krooni maksnud täiendava konteinerterminali infrastruktuur, mis võimaldab teenindada kuni 350 000 TEU-d aastas.

 

Tagasi üles