Lääne-Virumaa katkusigala sai tänasest uue omaniku

Kadrina vallas asuvast Kallukse küla farmist tuleb VTA andmetel välja vedada ligi 250 tonni seakorjuseid.

FOTO: Meelis Meilbaum

Kui veel eile oli 4200 hukatud seaga farmi omanikfirma Sponsum osanik advokaat Armand Reinmaa, siis alates tänasest on selleks Uku Russ Ilves.

Ettevõtte tegevusalaks on äriregistris märgitud sootuks elektrimaterjalide hulgimüük. Läinud aasta majandusaasta aruandest selgub, et läinud aastal majandustegevust ei toimunud. Juhatuses oli üks liige, Aare Kirss, ent mitte ühtegi töötajat. Ka Kirss taandus ettevõtte juhatusest täna, selgus äriregistrist. 

Sponsum on Eesti Tõusigade arendusühistu liige. 4200 seaga farmi ostis Sponsum alles üsna hiljuti, umbes poole aasta eest, on Postimees varem kirjutanud.

Reinmaa on Reinmaa & Partnerid vandeadvokaat. Äriregistris on ta seotud veel 18 ettevõttega, millest üks on likvideerimisel ning neljal kustutamishoiatus.

Uku Russ Ilvese kohta kirjutas Äripäev mullu, et ta vedas aastaid Tallinki laevadel fotoäri, millelt jäid maksmata tööjõumaksud. Probleemide ilmnemisel lõpetas laevafirma Ilvesega koostöö. Lisaks Sponsumile on ta veel kolme ettevõttega seotud – Merefoto OÜ, PisuHand OÜ ning pildimees OÜ. Viimane on likvideerimisel ning PisuHannal on kustutamishoiatus, selgub Äriregistrist.

Lisaks Sponsumile on Kirss ja Reinmaa koos seotud veel ühe ettevõttega – Eesti Kompost, milles Reinmaa on ainuosanik ja Kirss juhatuse liige. Lisaks on Kirss seotud veel aiandusühistuga Ohaka ning OÜ Copower.

Ka Eesti Komposti mullusest majandusaasta aruandest nähtub, et majandustegevust ei toimunud, kuid selleks aastaks on see plaanis. Möödunud majandusaasta kahjum oli 77 eurot.

Sponsum on registreeritud omakorda Ohaka aiandusühistusse, mille juhatuses Kirss on. Teine kasutatav aadtess on Tallinnas Pärnu maanteel, samas majas Äripäeva toimetusega.  

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles