VKG sai oodatust palju suurema kahjumi

Ahti Asmann

FOTO: Eero Vabamägi

Viru Keemia Grupp (VKG), mis mullu ennustas aastaseks kahjumiks seitse miljonit eurot, sai sootuks 32 miljoni euro suuruse kahjumi.

Möödunud majandusaastal madal nafta hind avaldas olulist mõju ettevõtte tegevusele ning kajastus negatiivselt majandustulemustes, kuna üle poole kontserni tuludest on otseselt sõltuvad õlihindadest maailmaturul. Esmakordselt 17-aastase tegevuse jooksul lõppes majandusaasta kontserni jaoks kahjumiga.

Mullu moodustas müügitulu umbes 167 miljonit eurot, seejuures kandis ettevõte kahjumit summas 32 miljonit eurot. Eelmisel aruandlusperioodil oli müügitulu 195 miljonit eurot, puhaskasum  20 miljonit eurot.

«Praeguses turuolukorras ning jäiga ressursi- ja keskkonnapoliitika juures oli see üsna prognoositav tulemus ja olime selleks valmis,» sõnas, Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann pressiteates.

Ta sõnas, et ettevõte tegi ette rea samme finantsolukorra kindlustamiseks – ennekõike  tegevus- ja kapitalikulude kärpimine, tootmise optimeerimine, investeerimisplaanide ülevaatamine ja meie finantspartneritelt saadud laenude restruktureerimine.

Veel mullu aasta lõpus sõnas toonane juhatuse liige, et VKG kahjum 2015. aastal peaks olema seitse miljonit eurot ja 2016. aastal kümme miljonit eurot.

Tagasi üles