iDeal kampaania

Kruuse kutsub piimasektori kokku täiendavate toetuste aruteluks

Piimasektorit tabanud kriis on sundinud piimatootjaid viimase aasta jooksul karja oluliselt vähendama.

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Maaeluminister Urmas Kruuse kutsub 19. juuliks kokku põllumajandussektori esindusorganisatsioonide ümarlaua, et arutada piimatootjatele raske olukorraga hakkama saamiseks täiendava toetuse maksmist.

«Juunikuus tegime põllumajandussektori esindusorganisatsioonidele ettepaneku kasutada seoses Eesti piimatootjate raske olukorraga võimalust maksta kõikidele piimakarjadele täiendavat toetust,» lausus maaeluminister Urmas Kruuse.

Nimelt on kaheksa protsendi Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika raames makstavate otsetoetuste eelarvest võimalik maksta raskustes sektorile täiendavaks toetuseks. «Põllumajandussektori esindusorganisatsioonid ettepanekut toona ei toetanud,» rääkis minister.

Siiski esitas Eestimaa Talupidajate Keskliit hiljem oma alternatiivsed ettepanekud. «Pärast saadud ettepanekute kaalumist tegime plaani väiksemas mahus, kuna väikese ja keskmise suurusega karjades on loomade arv oluliselt vähenenud,» sõnas minister.

2017. aastal tõuseb kuni 100 piimalehmaga farmidele makstav toetus piimalehma kohta praeguselt 100 eurolt 200 euroni. 101–400 piimalehmaga farmidele praegu toetust ei maksta, kuid alates 2017. aastast hakatakse maksma 100 eurot piimalehma kohta.

«Viimastel päevadel on minu poole pöördunud mitmed piimakarjakasvatajad küsimusega, miks ei lisatud üle 400 piimalehmaga karjasid uude toetusskeemi,» rääkis minister. Ta lisas, et selle põhjuseks on ennekõike see, et esindusorganisatsioonid ei toetanud seda mõtet.

«Kui esindusorganisatsioonide seisukoht on muutunud, tuleb küsimus uuesti üle arutada. Seepärast kutsun teisipäevaks kokku esindusorganisatsioonide ümarlaua,» lausus Kruuse.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles