Saksa kaheaastaste võlakirjade tootlus langes -0,7 protsendile

Saksamaa kantsler Angela Merkel

FOTO: SCANPIX

Brittide rahvahääletus nõrgestas euroala majanduse ja inflatsiooni väljavaateid ning see on lisanud investorite ootust, et Euroopa Keskpank (EKP) rakendab lähiajal uusi ergutusmeetmeid, ja see omakorda on kukutanud Saksamaa kaheaastaste riigivõlakirjade tootluse rekordmadalale ehk -0,7 protsendile, kirjutab Reuters.

On selge, et investorid ootavad EKP-lt uusi meetmeid, kui Brexitil on selgelt olnud majandusele negatiivne mõju, ütles Natixise strateeg Cyril Regnat, vahendab BNS. 

Reedel oli Rahvusvaheline Valuutafond Brexiti mõjul langetanud euroala majanduse kahe aasta kasvuprognoosi – selle aasta kasvuks ennustatakse 1,6 ja järgmise aasta kasvuks 1,7 protsenti.

Kaheaastaste Saksa võlakirjade tootlus on 0,3 protsendipunkti EKP hoiuseintressimäärast allpool, mis analüütikute sõnul on märk, et investorid ootavad uut rahapoliitika lõdvendamist.

Regnat ütles, et ei usu, et EKP võiks veel langetada baasintressi, küll aga võib keskpank pikendada võlakirjaostuprogrammi tähtaega, mis praegu on järgmise aasta märtsis.

Tagasi üles
Back