Isejuhtiv Tesla osales surmaga lõppenud liiklusõnnetuses

Tesla juht Elon Musk Autopiloti uut tarkvara tutvustamas. FOTO: Scanpic

USA maanteeohutusamet (NHTSA) alustas surmaga lõppenud liiklusõnnetuse uurimist, milles osales autopilooditarkvara kasutanud Tesla Model S, kirjutab Reuters.

Tegu on esimese teadaoleva liiklussurmaga, millega on seotud Tesla isejuhtivat tarkvara kasutav elektriauto.

Õnnetus juhtus Florida osariigi maanteepolitsei andmetel 7.mail Willistoni linna lähedal selge ilmaga kuival teel, mil Tesla Model Si ees sõitnud veoauto hakkas ristmikul vasakpööret tegema. Model S ei pidurdanud ning selle tuuleklaas põrkas kokku veoauto treileri alumise osaga. Auto paiskus teelt välja ning jätkas oma teekonda läbi kahe aia, kuni lõpuks peatas selle hoo 30 meetrit teest eemal asuv elektripost.

Tesla blogipostituse järgi ei märganud juht ning autopilooditarkvara ereda päikesevalguse tõttu veoki treileri valget külge, mistõttu ei vajutanud kumbki ka pidurile. Autotootja lisas, et kõiki Tesla elektriautode juhte on teavitatud, et Autopilot režiim on uus, arendamisel olev tehnoloogia ning selle aktiviseerimisel kuvatakse esipaneelile kiri, kus selgitatakse muude asjade hulgas, et autojuht peab hoidma ka autopiloodi sisselülitamisel käed roolil ning autot ise kontrollima.

Tesla aktsia hind kukkus järelkauplemisel kolm protsenti.

NHTSA teatas, et uurib liiklusõnnetust süvitsi ning juhul kui selgub, et Model S autod on ohtlikud, võib ta nõuda autotootjalt nende tagasikutsumist ja vajalikke paranduste tegemist. Amet uurib hetkel kokku 25 000 autopilooditarkvaraga varustatud Model Si.

Tagasi üles
Back