Maksuamet on OÜ-tamiselt kogunud üle miljoni euro makse

FOTO: West Coast Surfer/picture alliance/moodboard/Scanpix

Maksu- ja tolliamet (MTA) on tegeliku töösuhte varjamise ehk OÜ-tamise teemadel kaheksa kuu jooksul nõustanud umbes 670 ettevõtjat, mille tulemusena on riigile laekunud täiendavalt veidi üle 1 miljoni euro tööjõumakse.

Riigikohtu töösuhte varjamist puudutava otsuse järel on MTA suhelnud umbes 670 ettevõtjaga, kelle majandusnäitajaid ja teisi kriteeriumeid arvesse võttes pakkusime võimaluse maksuasjad koos üle vaadata. Selle tulemusena on lisandunud töötasu väljamakseid 1,9 miljoni euro ulatuses, millelt on tasutud üle miljoni euro tööjõumakse, ütles MTA pressiesindaja Mailin Aasmäe BNS-ile.

MTA on varem märkinud, et nende mõjuanalüüs näitab seda, et lepingu ümbervormistamisel töö- või juhatuse liikme tasusid saama hakanud isikute arv on kuust kuusse stabiilselt suurenenud.

MTA teatas möödunud aasta oktoobri keskel, et kavatseb ühendust võtta niinimetatud OÜ-tamise kahtlusega ettevõtetega ja neid nõustada, kuidas oma tegevus seadustega kooskõlla viia; maksekäitumist mitte muutvate ettevõtete osas plaanis amet alustada maksukontrolli.

OÜ-tamine on näilik olukord ettevõtete vahelisest teenuse osutamisest, et vähendada või hoida kõrvale tööjõumaksude tasumisest.

Tagasi üles