Statistikaamet otsustab sunniraha rakendamise peale 6. juulit

FOTO: Valgamaalane

Statistikaamet otsustab käesoleval aastal ettevõtte komplekse majandusaasta aruande (EKOMAR) esitamata jätjate suhtes 300 euro suuruse sunniraha rakendamise peale 6. juulil toimuvat kokkusaamist ettevõtjatega.

Sunniraha rakendamise analüüsimiseks on statistikaamet kaasanud poole aasta jooksul erinevaid esindusorganisatsioone ja viimaks kohtub ka ettevõtjate endiga, ütles statistikaameti kommunikatsioonijuht Anu Ots BNS-ile.

Tema sõnul on 6. juunil toimuval kohtumisel kavas pidada erinevaid ettekandeid, selgitada ettevõtjatele statistika ja EKOMAR-i vajalikust ning pidada arutelu teemal, mis on EKOMAR-i andmete puhul alternatiivsed andmeallikad või -kogumise kanalid.

Peale arutelu toimumist otsustab Otsa sõnul statistikaameti juhtkond, kas 300 euro suurust sunniraha EKOMAR-i esitamata jätjatele rakendada või mitte.

Statistikaamet teatas juuni alguses, et plaanib käesolevast aastast alustada 300 euro suuruse sunniraha rakendamist ettevõtete suhtes, mis ei esita 1. juuliks ettevõtte komplekset majandusaasta aruannet. Teiste aruannete mitte esitajate suhtes amet esialgu sunniraha rakendada ei plaani.

Plaani on kritiseerinud nii ettevõtjad kui ka rahandusministeerium.  «Sunniraha rakendamise asemel tuleb otsida võimalusi, kuidas statistika esitamine ettevõtja jaoks lihtsamaks teha,» ütles rahandusminister Sven Sester statistikaameti plaani kommenteerides.

Ettevõtte kompleksne majandusaasta aruanne (EKOMAR) on kõige mahukam aasta andmeid hõlmav statistikatöö, mille põhjal statistikaamet koostab ettevõtluse ülevaateid ja saab sisendit majanduskasvu hindamiseks. Kui ettevõte esitab majandusaasta aruande äriregistrile, täidetakse selle põhjal 88 protsenti tema EKOMAR-i küsimustikust. Senini on EKOMAR-i esitanud tähtajaks 30 protsenti ettevõtetest.

Tagasi üles
Back