Arnold Schwarzenegger veedab päevi stsenaariume lugedes

Arnold Schwarzenegger jalutamas jaanuari keskel Los Angeleses

FOTO: SCANPIX


3. jaanuaril andis Schwarzenegger Kalifornia kuberneri ametikoha üle oma järglasele. Värskes intervjuus Austria veebiväljaandele Krone teatas musklimäest action-kangelane, et tutvub praegu kolme filmistsenaariumiga. Eks ikka selleks, et tulla tagasi helendavale ekraanile.
 

«Loen praegu kolme erinevat käsikirja! Üks on selline, millega tutvusin juba kuberneri ametit pidades. See huvitab mind kõvasti. Selle stsenaariumi järgi mängiksin vanemat saksa ohvitseri, kes saab käsu tappa kümneid lapsi. Ta keeldub käsku täitmast ja sealt algabki filmi seiklus. See stsenaarium põhineb tõestisündinud lool,» rääis Arnold.

Yle teatel käib jutt filmiprojektist «With Wings As Eagles», mille tegemist kaalus Schwarzenegger juba enne poliitikasse siirdumist seitse aastat tagasi.

Täna tunnistab 63-aastane mees, et ealistest iseärasustest tingituna ei ole talle kehalist kõrgvormi nõudvad action-filmid enam niisama lihtsalt tehtavad.

«Tulevikus peaksin tegema rolle, mis sobivad mu eaga,» räägib Arnold, «umbes nagu Clint Eastwood. Meeletud kakelungid ja tulevahetusstseenid pole enam realistlikud valikuvõimalused. Tahan teenida edu rohkem näitlejana ja usun, et minus on selleks sisu. Olen kui käsn valmis imema endasse teadmisi ja olen valmis õppima uusi asju,» sõnas Arnold.

Millal täpsemalt võiks Schwarzenegger uue linateosega filmisõpru rõõmustada, on praegu veel lahtine, kuid intervjuus ütles ta ennast uskuvat, et tema n-ö teine filmikarjäär algab peagi.

Olgu siia lisatud, et ses suhtes, mis Arnold rääkis Clint Eastwoodist, on sisu taga. Nimelt (vaata artikkel allpool samal teemal), arvab 80-aastane Eastwood, et parimad aastad filmide tegemiseks saabuvad siis, kui filmitegijad on kogunud palju teadmisi oma tegevusala kohta.

Tagasi üles