Kuidas saab toit lennukisse?

LSG Sky Chefs valmistab Tallinnas päevas tuhandeid eineid, millest mõned vajavad soojendamist ja teised kõlbavad süüa külmalt.

FOTO: Sander Ilvest

Lennukis tellitud kosutus on tõenäoliselt üks turvatumaid eineid, mida on võimalik süüa. Samas on see ka rahvusvaheline äri, mida osaliselt aetakse Eestis – maailma suurim pardatoitlustaja LSG Sky Chefs Tallinnas valmistab päevas 2000–2500 einet.

Tellijale Tellijale

Kui tavalises restoranis on kokal omajagu mänguruumi, siis nõuded lennukitoidule on tunduvalt karmimad: portsjonid peavad alati olema ühesugused, ja seda nii toorainelt kui ka koguselt. Grammi pealt. Kui roas on ette nähtud kaks kirsstomatit, peab alati taldrikul olema kaks kirsstomatit.

Peale eelöeldu läbib lennukitoit ja selle tooraine põhjaliku turvakontrolli, ka lennujaam kontrollib veel omakorda LSG köögis töötavate inimeste tausta. Toit liigub umbes nagu konveieril – külmikust kööki valmistamisele, sealt hoiuruumi, autosse ja lennukisse. Pärast valmimist jahutatakse toit kiiresti maha, et sooja eine serveerimisel oleks see lennukis endiselt värske.

Tagasi üles
Back