Stenbocki maja ei näe aktsiisitõusust loobumiseks põhjust
Intervjuu

Peaministri nõunik Martin Lindpere kinnitas, et eelmise aasta keskmisena oli alkohoolsete jookide hinnatase Lätis isegi kõrgem kui Eestis. Seda vaatamata tunduvalt madalamatele aktsiisidele. FOTO: JUSS SASKA

Vastupidiselt piirilinnast Valkast odavat alkoholi ostvate eestlaste igapäevasele kogemusele tõestab peaministri nõunik majanduse ja rahanduse valdkonnas Martin Lindpere statistika abil, et alkoholi hinnatasemes pole Eesti ja Läti vahel suuri kääre. Tema kinnitusel pole valitsusjuht Taavi Rõivas sõlminud põhjanaabrite riikliku alkoholimonopoli Alko huvides kokkulepet, et ühtlustada viina hinda Eestis ja Soomes.

Tellijale Tellijale

Kuidas kommenteerite ettevõtjate väidet, et valitsuse kütuse- ja alkoholiaktsiisi tõstmine kukkus läbi, sest maksude laekumine pole ootuspärane?

Äsja oli meil aktsiisimäärade tõus ja ettevõtted kogusid suuri varusid. Nüüd ettevõtted realiseerivad neid varusid, mistõttu saabus selline sageli muutuvate andmetega periood, kus järeldusi on raske teha. Praegu olemasolevad andmed ei kinnita tarbimises märkimisväärset käitumuslikku muutust.

Tagasi üles
Back