EY maailma aasta ettevõtjaks kuulutati mänguasjatootja

FOTO: Urmas Luik

Laupäeva õhtul Monacos toimunud suurejoonelisel EY World Entrepreneur Of The Year galal kuulutati maailma aasta ettevõtjaks 2016 Austraalia mänguasjatootja Moose Enterprise juht ning omanik Manny Stul. 

Manny Stul võttis Moose’i juhtimise üle 2000. aastal, mil ettevõttes töötas vaid kümme inimest, järgneva 16 aasta jooksul on ettevõtte käive kasvanud 7200 protsenti. Stuli juhtimise all on Moose Enterprise arenenud globaalse tähtsusega ettevõtteks, mis täna on suuruselt neljas mänguasjatootja Austraalias ning müüginumbritelt kuues mänguasjamüüja USA turul. Moose Enterprise’i valmistatud mänguasju müüakse enam kui 80 riigis üle maailma.

«Manny Stuli on kirjeldatud kui «ehedat ettevõtjat» ja seda eelkõige tema oskuse tõttu viia ettevõte katastroofi äärel olevast seisust globaalselt kõige edukamate hulka,» rääkis Eestis aasta ettevõtja osavõistlust korraldava Ernst & Young Baltic ASi partner Ranno Tingas. «Viimati seisis ettevõte murrangu äärel 2007. aastal, kui selgus, et Moose Enterprise’i partner on mänguasjade valmistamisel kasutanud lastele ohtlikke kemikaale ning ettevõttel tuli miljoneid tooteid globaalselt turult tagasi kutsuda. Kuid nad tulid sellest seisust edukalt välja. Mullu pälvis Moose’i toodetud populaarne Shopkins tegelaste sari USA Mänguasjade Tootjate Assotsiatsioonilt «Tüdrukute aasta mänguasja» tiitli.»

Manny Stuli kõrval kandideeris rahvusvahelisele EY World Entrepreneur Of The Year tiitlile kokku 55 ettevõtjat 50 riigist. Eestit esindas võistlusel mullu EY Eesti Aasta Ettevõtjaks tituleeritud tarkvaraarendusettevõtte ZeroTurnaround juht ning omanik Jevgeni Kabanov. Kohal oli ka Ridango juht Erki Lipre, kes valiti mõned kuud tagasi noori ettevõtjaid toetavasse audiitor- ja konsultatsioonifirma EY ettevõtluskiirendisse.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles