Vabade töökohtade arv kasvas märkimisväärselt

FOTO: Marko Saarm

Eesti ettevõtetes oli selle aasta I kvartalis ligi 8300 vaba ametikohta, teatas Statistikaamet. Vabade ametikohtade arv suurenes eelmise kvartaliga võrreldes 25 protsenti.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga oli kasv aga 14 protsenti. Ametikohtade koguarvus oli nii vabade kui ka hõivatud ametikohtade osatähtsus kõige suurem töötlevas tööstuses (19%), hulgi- ja jaekaubanduses (15,6%) ning hariduse tegevusalal (10%).

Suurim vabade ametikohtade arvu kasv oli info ja side tegevusalal, kus vabu ametikohti oli 2015. aasta I kvartaliga võrreldes kaks korda rohkem.

Piirkondlikult asusid vabadest ja hõivatud ametikohtadest 57% Harju maakonnas (sh Tallinn), järgnesid Tartu maakond (11%) ja Ida-Viru maakond (7,5%). Vabade ametikohtade määr oli jätkuvalt kõige kõrgem Harju maakonnas (1,8%) ning madalaim Saare maakonnas (0,7%).

Vabadest ametikohtadest 6100 ehk pea kolmveerand olid erasektoris ning ligi 2200 ehk pisut üle veerandi avalikus sektoris. Avaliku sektori alla kuuluvad ka riigi ja kohaliku omavalitsuse omanduses olevad äriühingud.

Tööjõu liikumist iseloomustav tööjõu käive (tööle võetud ja lahkunud töötajate arv kokku) oli 2015. aasta IV kvartalis 67 000, mis oli 2014. aasta sama kvartaliga võrreldes 2 protsenti väiksem. Võrreldes 2014. aasta IV kvartaliga kasvas tööjõu käive kõige enam info ja side (25,5%) ning põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügi tegevusalal (24%).

Hinnangud põhinevad uuringul «Vabad ametikohad ja tööjõu liikumine», mida Statistikaamet korraldab alates 2005. aastast. 2016. aastal on valimis 12 603 ettevõtet, asutust ja organisatsiooni ning valikuliselt uuritavate üksuste andmed laiendatakse üldkogumi valikuliselt uuritavale osale igas kihis eraldi.

Vabade ametikohtade arv on kõik kvartali teise kuu 15. kuupäeval olevad vabad ametikohad, s.o vastloodud, vaba või töötaja lahkumise tagajärjel vabaks saav tasustatav ametikoht, millele tööandja otsib aktiivselt sobivat kandidaati väljastpoolt ettevõtet, asutust või organisatsiooni.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back