Kohus hakkab puhastusfirmade kartellileppe süüasja arutama suvel

Cleanaway pürgiveoauto..

FOTO: Peeter Langovits.

Harju maakohus hakkab Tartu tänavate hooldustööde hankel väidetavalt kartellileppe sõlminud ASi Cleanaway ning Tänavapuhastuse ASi juhtide süüasja arutama tänavu suve hakul.

Menetluspooled leppisid teisipäeval toimunud eelistungil kokku, et esimene istung toimub 8. juunil.

Eeluurimisel kogutud andmetel leppis Tänavapuhastuse ASi juhatuse liige Vello Kink 2008. aasta septembris Cleanaway esindaja Argo Luudega suuliselt kokku, millised pakkumised firmad teevad Tartu linnavalitsuse poolt välja kuulutatud riigihankel Tartu ida- ja läänepiirkonnas tänavate hooldaja leidmiseks.

Luude ja Kingi vahel kokkulepitu kohaselt ei konkureerinud Tänavapuhastuse AS riigihankel Tartu idapiirkonna hooldustööde võitmisele, vaid Kink lubas Luudele, et tema firma küsib Tartu linnalt idapiirkonna puhul Cleanawayst suuremat tööraha, selgus eeluurimisel. Vastutasuks tegi aga Cleanaway samal hankel pakkumised nii, et Tänavapuhastuse ASi pakkumine oleks läänepiirkonna puhul Cleanaway omast soodsam, selgus eeluurimisel.

Kink ja Luude said süüdistuse kokkuleppes ja kooskõlastatud tegevuses, millega otseselt ja kaudselt määrati kindlaks kolmandate isikute suhtes hinna- ja muid kauplemistingimusi ning jagati kaubaturgu. Tänavapuhastuse AS ja AS Cleanaway, mis kannab alates tunamullu maist nime Veolia Keskkonnateenused, said süüdistuse juriidiliste isikutena.

Tagasi üles
Back