Fitch kinnitas Eesti riigireitingu senisel tasemel A+

Reitinguagentuuri Fitch Ratings peahoone New Yorgis.

FOTO: SCANPIX

Reitinguagentuur Fitch kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel tasemel A+ stabiilse väljavaatega.

Fitchi teatel on Eesti reitingu aluseks tugev riigirahandus ja kindel makromajanduspoliitika raamistik ja hea riigivalitsemise tase võrreldes sarnase reitinguga riikidega, teatas rahandusministeerium.

Agentuur toob välja, et Eesti valitsussektori eelarve ülejääk oli möödunud aastal 0,4 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP) ja maksutulusid parandasid ettevõtete tulumaksu laekumine ja kaudsete maksude kogumise parandamine.

Eesti valitsussektori võlakoormus langes 2015. aastal alla 10 protsendi SKPst ning Fitchi hinnangul jääb see järgmisel kahel aastal samasse suurusjärku.

Sel aastal ootab Fitch Eesti majanduskasvuks 1,8 protsenti ja 2017. aastal kasvu kiirenemist 2,7 protsendile. Majanduskasvu kiirenemine tugineb ühelt poolt investeeringuid toetavale Euroopa Liidu uue perioodi toetuste kasutuselevõtule ja teisalt Eesti peamiste kaubanduspartnerite vähehaaval paranevatele majanduslikele väljavaadetele.

Eesti struktuurse nõrkusena püsivad Fitchi hinnangul demograafilised trendid, mis võivad Eesti majanduse kasvupotentsiaali pärssida, kui tootlikkus ei kasva. Agentuur märgib riskina ka seda, et tõusvad tööjõukulud kahandavad Eesti ettevõtete konkurentsivõimet.

Fitch eeldab, et Eesti makromajanduspoliitika raamistik jääb püsima ning Eesti riigi rahandus püsib tugev keskpikas ja pikemas perspektiivis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles