Starmani väikeaktsionär tahab firma ära osta

FOTO: Peeter Kümmel

Telekomikontserni Starman väikeaktsionäri Indrek Kuivalliku ettevõte Polaris Invest kasutab väikeaktsionäri eelisostuõigust ning ostab East Capital Exploreri 62,7-protsendilise osaluse Starmanis.

Tehingu tulemusena saab Polaris Investist Starmani suurim aktsionär ning Kuivalliku valduses saab olema 73,9 protsenti ettevõttest, teatas Polaris Invest.

Eeldatavasti peaks tehing financial close'i saama maksimaalselt kuu aja jooksul, sest East Capital on lepingu valmis teinud ja Polaris kasutab oma eelisostuõigust, ütles Kuivallik BNS-ile. Enne seda ei tahaks edasistest plaanidest ja investoritest täpsemalt rääkida, kuid raha on koos, lisas Kuivallik.

Firma ühele asutajale Kuivallikule kuulub Starmanist praegu 11 protsenti. Ta on ka varem kinnitanud, et kaalub eelisostuõiguse kasutamist.

East Capital Explorer teatas märtsi alguses, et sõlmis põhimõttelise kokkuleppe ka varem Balti turule investeerinud erakapitalifirmaga Providence Equity, müümaks firmale enda 63-protsendiline osalus telekommunikatsioonigrupis Starman.

Lisaks tegi Providence samadel tingimustel ülevõtmispakkumise ka väikeaktsionäridele ehk 26 protsendi omanikele Peeter Kerni pärijatele ning 11 protsendi omanikule Indrek Kuivallikule. Väikeaktsionäridel on aga eelisostuõigus omandada East Capital Explorerile kuuluvad aktsiad.

Tagasi üles