iDeal kampaania

Saksa majandusauhinna noppis Enics

Enics Eesti toodab tööstuselektroonikaseadmeid Elvas.

FOTO: Jaanus Lensment

Tänavuse Saksa majandusauhinna Eestis sai 2004. aastast Lõuna-Eestis tööstuselektroonikat tootev Enics Eesti. Kuuendat korda jagatud Saksa majandusauhinda annab välja Saksa-Balti kaubanduskoda nii Eestis, Lätis kui Leedus.

«Kandidaatide seas oli väga erinevaid ja põnevaid personalijuhtimise kontsepte,» kommenteeris  žürii liige ja Saksa-Balti Kaubanduskoja Eesti regionaalpresident Peer Helge Salström-Leyh. Ta lisas, et see näitab, et töötaja eest hoolitsemine mängib Eestis olulist rolli, mis omakorda tegi žürii otsuse väga raskeks.

Enics paistis kuue finalisti seast silma oma mitmekülgse hariduse ja täiendkoolituse kontseptsiooniga. «Meile avaldas muljet Enicsi mitmest erinevast elemendist koosnev terviklik kontseptsioon, mis ühendab töötajate koolitust, loodusliku keskkonda ja uue põlvkonna väljaõpet,» ütles Salström-Leyh.

Enicsis töötab 650 inimest, mis teeb temast Lõuna-Eesti suurima erakapitalil põhineva tööandja.  Uutele töötajatele määratakse isiklik juhendaja, kes aitab sisseelamisel ning tutvustab ettevõtte filosoofiat. Ka tehakse koostööd Eesti Lennuakadeemia ja Tartu Kutsehariduskeskusega tulevaste spetsialistide vormimisel. 2014. aastal pälvis Enics koolitussõbralikuma organisatsiooni tiitli.

Motoga «Töötajad – ettevõtte edu võti» tunnustab kaubanduskoda sel aastal eeskujulike Eesti ettevõtteid, kes oma uuenduslike kontseptidega oma praeguseid ja tulevasi töötajaid väljaõpetavad ning edutavad.

Žüriisse kuulusid nii majanduse, kui poliitika esindajad Saksamaalt ja Eestist. Auhinna koos 5 000 eurose rahatšekiga andis neljapäeval võitjale Tallinnas toimunud auhinnatseremoonial üle Christoph Eichhorn, Saksa suursaadik Eestis ja Saksa majanduse auhinna patroon. Kõigile avatud e-hääletusel, mis luges ühe žürii häälena, sai enam hääli Lasita Maja AS.

Lisaks anti välja kaks eripreemiat. Porsche Tallinna esindus premeeris Mooncascade OÜ Porsche sportautode jääsõidu koolitusega Lapimaal, väärtuses 6000 eurot. Eesti lennufirma Nordica loosib finalistide vahel välja 2 lennupiletit Berliini.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles