Võlausaldajatel on Kruuda plaanide suhtes vastakad tunded

Urmas Sõõrumaa

FOTO: Arno Saar/Õhtuleht

Kui põllumehed on Tere saneerimiskava suhtes ülikriitilised ja nimetavad seda venitamistaktikaks, siis näiteks võlausaldaja Urmas Sõõrumaa arvab, et Tere omanikul Kruudal on vaja vaid veidi mõtteabi.

Üllatuslikult selgus Äripäeva käsutuses olevast Tere piimatööstuse päästeplaanist ehk saneerimiskavast, et lisaks ootuspärastele võlausaldajatele on oma raha ootajate nimekirjas ka näiteks Urmas Sõõrumaa ettevõte U.S.Invest 0,2 miljoni euroga, vahendab Äripäev.

Samuti on Tere võlausaldaja ka Hans H. Luige ettevõte Saguna 0,6 miljoni euroga ja ehitusfirmaga Rand&Tuulberg ühiseid kinnisvaraprojekte teinud Tartu ärimehe Urmas Uustali ettevõte Flinty 2,25 miljoni euroga.

«Oliver on selgrooga inimene ja ma arvan, et ta suudab sellest seisust välja rabeleda – võib-olla on talle vaja mõtteabi, sest mulle on jäänud mulje, et kohati on tal paindlikkust vähe,» oli Sõõrumaa saneerimise suhtes optimistlik ning ta hääletas ka kava vastuvõtmise poolt.

Erinevalt Sõõrumaast on põllumehed Tere saneerimiskava suhtes oluliselt kriitilisemad, näiteks Terelt 188 000 eurot ootav Viljandimaa piimatootja Saimre omanik ja juht Toivo Teng andis saneerimiskavale kindla ei, sest ei näe selles midagi positiivset: «Kogu saneerimine seisneb ainult pankadele ja võlausaldajatele maksmise edasi lükkamises.»

Loe pikemalt Äripäevast.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles