Soome maksupettuste tase on viimase kümnendi kõrgeim

FOTO: PantherMedia

Soome ametivõimud paljastasid mullu rekordilise arvu maksupettusi. Üle 1800 politseile laekunud avalduse valgekraede kuritegude kohta on muuhulgas ka viimase kümnendi suurim.

Soome maksuameti statistika kohaselt laekus ametile 1842 avaldust maksupettuste kohta, vahendab Yle. Amet viis nii 2014. kui 2015. aastal läbi rohkem kui 4500 maksuauditit. See on ligi tuhat auditit rohkem kui varasematel aastatel.

Kuigi maksuametnikud tõid välja, et mullune arv on viimase kümnendi kõrgeim, on maksupettuste arv juba viimase kolme aasta lõikes näidanud üsna suurt kasvutendentsi, ulatudes 22-protsendini.  Siia hulka on arvestatud näiteks ka valeandmete esitamist oma varade tegeliku suuruse kohta, vältimaks ülevalolevate võlanõuete tasumist.

Möödunud aastal esitasid Soome maksuametnikud politseile 543 kriminaalavaldust, millest 80 protsenti olid seotud tõsisema maksupettusega. Enamus neist lõpeb tavaliselt süüdimõistva otsusega. Näiteks 2014. aastal esitatud 300 avaldusest mõisteti inimene õigeks vaid 29 juhul.

Tagasi üles