Elering plaanib uuele kõrgepingeliinile disainmasti

Kurgi kujutavad kõrgepingeliini disainmastid Soomes Espoo lähedal.

FOTO: Esa Kurkikangas / fingrid.fi

Elering käivitab koostöös Eesti Arhitektide Liiduga ideekonkursi, et leida ideekavand rajatava Harku-Lihula-Sindi 330/110 kilovoldi kõrgepingeliini ühe nurgamasti rajamiseks nõndanimetatud disainmastina.

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul on disainmasti rajamisel mitu põhjendust. «Eelkõige peab disainmast aitama tehnitsistlikku elektriliini sobitada looduskeskkonda, aga tõstma ka Eesti inimeste teadlikkust elektrisüsteemi rollist kaasaegses ühiskonnas,» ütles ta.

«Kõrgepingeliinid, mobiilimastid, maanteesillad ja magistraalkraavid on meie kultuurmaastiku kõige uuem kihistus. Ja nii nagu suureneb meie teadlikkus elukeskkonnast, nii suurenevad ka meie nõudmised sellele. Selle pärast on igati loomulik samm, et taristule tehtavate suurte investeeringute puhul kaalutakse ka nende ruumilist ja visuaalset mõju. Tervitame igati sellist algatust ja ideekonkurss on selleks väga hea formaat,» kommenteeris Eesti Arhitektide Liidu asepresident Kalle Komissarov.

Eleringi teatel arvatakse disainmasti ideekonkursi õnnestumise puhul selle rajamine aasta teises pooles käivituva Harku-Lihula-Sindi elektriliini ehitushanke hulka. Disainmasti asukohaks on kavandatud Ääsmäe-Haapsalu ja Risti-Virtsu maanteede ristmiku piirkond Risti aleviku lähistel.

Ideekonkursi võistlusülesande ja –eeskirja on välja töötanud Eesti Arhitektide Liit, kelle ettepanekul osalevad konkursi viieliikmelises žüriis kolm arhitektuuri- ja disainivaldkonna spetsialisti. Žürii liikmed on arhitektid Urmas Muru ja Toomas Tammis, disainer Maria Pukk ning Eleringi esindajad Kalle Kilk ja Ain Köster.

Tagasi üles