Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kohus otsustas Haaveli sunniviisiliselt kohale tuua

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tõnis Haavel. | FOTO: Martin Ilustrumm

Harju maakohus otsustas täna tuua sunniviisiliselt kohtusse ligi aasta otsa istungitele mitteilmunud endise investeerimispankuri Tõnis Haaveli.

Haavel jäi mullu süüdi investeerimiskelmuses ja sai selles tulenevalt suure maksenõude.

Kohus pidi esialgu Haaveli täitemenetluse asja arutama mullu aprilli lõpus. Siis taotles kohtutäitur Haaveli osas vajadusel sundtoomise rakendamist ning aresti alla võtmist, samuti kohustamist meest esitama oma varade ja kohustuste nimekiri.

Tänaseks on kohtuistungeid korduvalt Haaveli puudumise tõttu edasi lükatud. Täna polnud Haavelit taas kohtusaalis, samas tõdes kohus, et Haavelile on õnnestunud suisa kahel korral kohtukutse isiklikult kätte toimetada.

«Kohus kohaldas Haaveli suhtes sundtoomist ja aresti kestusega 30 päeva,» ütles kohtu pressiesindaja BNSile.

Aktsiaseltsi Gild Financial Advisory Services seotud investeerimiskelmuse süüasja osaliste süüdimõistmine jõustus mullu 10. veebruaril lõplikult, kui riigikohus ei võtnud kaitsjate kassatsioonkaebuseid menetlusse.

Kui Harju maakohus mõistis 30. mail 2014 süüasja osalistele šokivangistused, samuti mõistis neilt välja miljonite eurode ulatuses investoritele tekitatud kahju, siis ringkonnakohus leidis sama aasta oktoobris, et reaalselt vangi siiski kellelgi minna ei tule ja piisab tingimisi vangistusest.

Ringkonnakohus määras Erki Piirsalule kaheaastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga, Tõnis Haavelile ja Harles Liivile aga seitsmekuulise vangistuse samuti kolmeaastase katseajaga.

AS GILD Financial Advisory Services, uue nimega GFAS sai 50 000 euro suuruse rahalise karistuse. Jõusse jäi maakohtu otsus mõista süüalustelt solidaarselt välja menetluskulud, samuti tuleb neil ka ringkonnakohtu otsusel tasuda investoritele tekitatud kahju. Nii tuleb Piirsalul, Haavelil ja Gild Financial Advisory Servicesil solidaarselt tasuda kokku 4 480 000 eurot ning Haavelil, Liivil, Piirsalul ning Gild Financial Advisory Servicesil veel ka 7 000 000 eurot.

Tagasi üles