Estravel ostis Austraaliasse tütre

Estraveli juht Anne Samlik.

FOTO: ANDRES HAABU/PM/SCANPIX BALTICS

Täna toimunud aktsiatehinguga omandas Eesti ja Baltikumi suurim reisiagentuur Estravel AS tütarfirma Austraalias.

Estravelil on üheksa esindust Eestis, filiaal Lätis, tütarfirma Leedus ning nüüd ka Austraalias. Aktsiatehingu tulemusena omandati sajaprotsendiliselt ettevõte Aero Travel Pty Ltd, rahvusvaheline litsentseeritud lennuagentuur ja reisibüroo Sydneys.

Aerotravel omab IATA, CLIA ning ATAS akrediteeringuid ja kuulub Magellan Travel Group konsortsiumi, kuhu kuulub üle 120 valitud kvaliteetreisibüroo üle Austraalia. Magellani liikmestaatus annab ligipääsu soodsamatele hulgihindadele ja paindlikele tingimustele lennufirmadelt, hotellidelt ja kruiisifirmadelt.

Aerotraveli aastakäive on ligi 3 miljonit AUD ja seal töötab 5 töötajat, kellest enamik on eestlased. Estraveli Austraalia tütarfirma tegevjuhiks on Aet Madison, kes on Austraalias elanud kuus aastat, olles varem töötanud samal erialal Eestis. Erialase hariduse on Madison omandanud Soomes ja Austraalias, lõpetades spetsialiseeritud kolledžid mõlemas riigis.

«Eesti klient võidab sellest mitmel moel,» kommenteeris Estraveli lennupiletite müügidirektor Mauri Saarend. «Laieneb tunduvalt lennufirmade ja ja muude hankijate valik, keda meilt osta saab. Kui näiteks Eestis litsentseeritud IATA agentuuril on võimalik väljastada 104 erineva lennufirma pileteid, siis Austraalias on see number juba 139, kusjuures märgatav osa nendest ei kattu Eestis pakutavatega.»

Estraveli klientidele on nüüd kättesaadavad turupõhised hinnad, mida ainult Austraalia ja Uus-Meremaa ettevõtted müüa tohivad. Lisaks võib Eesti klient oma Austraalia-Okeaania reisiplaanidega nüüd otse Aerotraveli poole pöörduda ja nendega kiirelt ja mugavalt asju ajada, kuid samas maksta Eesti pangakontole. Ühtlasi laieneb sealt ostetud teenustele Estraveli garantii. Kõik Estraveli kontaktid ja ööpäevaringne reisiabiteenus jäävad samaks ka neile klientidele, kes soovivad kasutada Austraalia tütarfirma teenuseid.

AS Estravel on Eesti suurim ja vanim lennuagentuur ja reisibüroo, millel täitub tänavu 28 tegutsemisaastat. Estraveli tehniline müügikäive 2015. aastal oli 76 miljonit eurot, mis on rohkem kui nelja järgneva konkurendi käibed kokku. Müügikäibest 57% tuleb lennupiletitest, 20% hotellimajutusest ja 23% muudest reisiteenustest. Veidi üle poole Estraveli käibest moodustab müük äriklientuurile, sh riigiasutustele. Estravelis töötab 178 inimest, neist enamik Eestis.

Tagasi üles