TransferWise lõi käed Saksa start-up-pangaga

TransferWise'i asutajad Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus

FOTO: TransferWise

Rahvusvaheliste valuutaülekannetega tegelev TransferWise alustas koostööd juba teise pangaga - kodumaise LHV järglaseks sel teel sai Saksa finantstehnoloogiaettevõttega Number26, mille kliendid saavad nüüdsest teha valuutamakseid otse pangaäpist.

TransferWise’i teenus on tänasest kättesaadav Number26 klientidele Austrias, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas, Iirimaal ja Slovakkias. Ülekandeid saab teha kaheksasse valuutasse, lähiajal lisandub nii toetatavaid riike kui valuutasid, teatasid ettevõtted.

«Tahame, et rahvusvahelised valuutamaksed oleksid võimalikult lihtsad ja õiglased. Partnerlus Number26ga on üks samm konkurentsitihedama finantsteenuste valdkonna suunas, millest kliendid kindlasti võidavad,» ütles TransferWise’i tegevjuht ja kaasasutaja Taavet Hinrikus.

Number26 tegevjuht ja kaasasutaja Valentin Stalf märkis, et ettevõtte eesmärgiks on koondada Number26 äppi parimad pangatooted maailmas.» Koostöös TransferWise’iga suudame teha innovatsiooni pangandusvaldkonnas märksa kiiremini kui tavapangad,» ütles Stalf.

Number26 on 2015. aastal asutatud ettevõte, mida peetakse üheks Saksamaa edukaimaks finantstehnoloogia start-up'iks. Saksamaal ja Austrias tegevust alustanud ettevõte on aastaga saanud enam kui 130 000 kliendi poolehoiu ning tegutseb täna ka Prantsusmaal, Kreekas, Iirimaal, Itaalias, Slovakkias ja Hispaanias.

TransferWise ja Number26 jagavad ka ühist investorit – mõlemasse ettevõttesse on raha paigutanud üks PayPali kaasasutajaid Peter Thiel.

Veebruari algul teatas TransferWise partnerlusest LHVga, mille tulemusena saavad panga kliendid sooritada rahvusvahelisi välisvaluutas makseid TransferWise’i teenust kasutades otse LHV interneti- ja mobiilipangast.

Tagasi üles
Back