iDeal kampaania

Kriisis Twitteri juht ei saa jätkuvalt palka

Twitteri üks asutajaid Jack Dorsey.

FOTO: AFP/SCANPIX

Mikroblogivõrgustiku Twitter juht Jack Dorsey nõustus ka edaspidi loobuma  palgast ning muudest otsestest kompensatsioonidest, kirjutab Reuters ettevõtte poolt USA vastavatele ametkondadele esitatud andmetele toetudes.

Twitteri kaasasutaja Dorsey nõustus eelmise aasta juunis ajutiseks juhiks asudes, et loobub palgast ja lisatasudest nii kaua, kuni ettevõtte vastav palgakomisjon saab tema kompensatsioonide suhtes kokkuleppele.

Komisjon otsustas eelmisel nädalal, et Twitteri tippjuhtidele määratakse ettevõtte tulemustega seotud kompensatsiooniprogramm aktsiate näol, mis peaks motiveerima juhte kriisis ettevõtet ümber pöörama.

Twitter teatas eelmisel nädalal neljanda kvartali tulemusi tutvustades, et võrreldes möödunud aasta kolmanda kvartaliga jäi viimasel kolmel kuul igakuiste aktiivsete kasutajate arv samale tasemele. Samas, kui kasutajanumbritest eemaldada SMSipõhised kliendid (kes asuvad peamiselt Indias ja Brasiilias ning kellele ettevõte rakendusepõhiseid reklaame ei kuva) vähenes kasutajate arv 307 miljonilt 305 miljonile.

Ettevõtte väitel on jaanuaris kasutajanumbrid siiski tõusnud tagasi kolmanda kvartali tasemele.

Ka Twitteri majandustulemused ei olnud investoritele rõõmustavad. Käive oli küll 48 protsenti aasta varasemast suurem, küündides 710,5 miljoni dollarini, kuid kahjumiks oli samal ajal 90 miljonit dollarit. Aasta varem oli Twitter 125 miljoni dollariga miinuspoole peal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles