Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

SEB: palgakulude kasv suurendab tänavu tööpuudust

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Töötukassa | FOTO: Toomas Huik/Postimees

SEB Eesti panga hinnangul võib käesoleval aastal oodata töötuse määra kasvu, kuna surve palkade tõusule jätkub ja edasine kasv saab tulla vaid ettevõtete suurema efektiivsuse abil.

«Vaadates, kui pikalt on kestnud vastuolu ettevõtlustulude vähenemise ja palgakulude kasvu vahel, tundub täna olema saavutatud piir, kust edasine kasv saab tulla vaid suurema efektiivsuse abil,» ütles SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor BNS-ile.

Ta lisas, et töötus ei kasva tänavu hüppeliselt, kuid surve palkade kasvuks jätkub, kuna madala tööpuuduse tingimustes on vähegi spetsiifilisema kvalifikatsiooniga töötajaid väga raske leida ja eeldab tööandjalt valmidust senisest enam maksta.

Samas märkis Nestor, et regiooniti võivad olla rahulikumad need ettevõtted ja maakonnad, mis tegelevad puidutööstusega, sest sellele harule tundub ka käesolev aasta edukas tulevat.

«Tallinnast kaugemate maakondade puhul vähendab riski suurteks koondamisteks oluliselt madalam palgatase. Et inimeste tööalane liikuvus sellel aastal muutuks, ei tundu usutav, sest see eeldab tööturul suuri negatiivseid või positiivseid šokke, mida täna ette näha ei ole,» rääkis Nestor.

Eelmisel aastal oli töötuse määr 6,2 protsenti ehk 1,2 protsendipunkti vähem kui aasta varem. Tööhõive määr oli 65,2 protsenti ja tööjõus osalemise määr 69,4 protsenti, teatas statistikaamet reedel.

Töötus oli oluliselt madalam ning tööhõive ja tööjõus osalemine kõrgem kui 2014. aastal. Tööturunäitajad paranesid võrreldes 2014. aastaga tänu esimese kolme kvartali tulemustele, kuid neljandas kvartalis olukord muutus, märkis amet.

Tagasi üles