iDeal kampaania

Vaata, kes võitis tänavu Unistuste tööandja konkursi

Eesti Unistuste Tööandja konkursi võitis tänavu Teaduskeskus Ahhaa.

FOTO: Unistuste tööandja 2016

Juba kolmandat aastat välja selgitatava Eesti Unistuste Tööandja konkursi žürii valis finaali pääsenud organisatsioonide seast (Pipedrive, Statoil Eesti, Teaduskeskus AHHAA ja PricewaterhouseCoopers) välja parima, kelleks osutus AHHAA.

Ettevõtete allkategoorias valiti parimaks müügitarkvara arendaja Pipedrive. Võitjad kuulutati välja täna pärastlõunal Mektorys toimunud Unistuste Tööandja konverentsil.

«Tartus baseeruv AHHAA keskus on organisatsioon, mis on suutnud oma 80 töötajat ja hulga vabatahtlikke panna hingama ühes rütmis, tekitada «meie» tunde, mis väljendub endi pidamises «ahhaakateks». Tegemist on organisatsiooniga, mis julgustab töötajaid tööle kaasa võtma nii lapsi kui lemmikloomi, pakkudes samas töötajatele professionaalseid arengu-ja karjäärivõimalusi,» rääkis konkursi eestvedaja Anu-Mall Naarits. «Tähelepanuväärne on ka nende suhtumine personali voolavusse, kus nad võtavad seda kui loomulikku osa arengust. AHHAAs usutakse, et kui inimene tuleb teadlikult tööle 2-3 aastaks, siis on ta paremini kontsentreeritud ja pühendunum. Samas nähaksegi ennast mitte lõpp-sihtkohana vaid hüppeplatvormina noortele, kes tahaks tulevikus liikuda edasi maailmaklassi organisatsioonidesse või hakata rajama oma unistuste ettevõtteid. Samal ajal aga pakub personalivoolavus organisatsioonile endale paindlikke võimalusi viia läbi muudatusi ja teostada reforme.»

AHHAA keskuse puhul on endised, praegused ja ka potentsiaalsed töötajad hinnanud ka seda, et seal nähakse teadlikult vaeva, et töö toetaks inimeste pereväärtusi ja pereelu, mitte vastupidi. Muuhulgas on loodud vahendi kodus töötamiseks, paindlikuks töögraafikuks, jpm. Töötajaid inspireerivad ka regulaarsed motivatsioonireisid välismaa huvitavamatesse teaduskeskustesse, soodustused Tartu söögi- ja spordiasutustes, jne.

Naarits toonitas, et nii AHHAA kui tegelikult kõik finaali pääsenud organisatsioonid eristuvad teistest ennekõike sellepoolest, et neis peetakse ka päriselt töötajat kõige suuremaks varaks, mida tuleb pidavalt arendada, poleerida, lihvida ja väärtustada.

Unistuste Tööandja 2016 žürisse kuulus Lauri Tabur (tänane Pindi Kinnisvara AS tegevjuht,  «Unistuste tööandja 2013» võitja Sisekaitseakadeemia rektorina), Anneli Ohvril (EV 100 turundus- ja kommunikatsioonijuht), Häli Mändmaa (LHV Pank AS personalijuht, «Unistuste tööandja 2014»), Ene Olle (PARE tegevjuht), Renita Käsper (CV Keskuse värbamisosakonna juht).

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles