Tallinna Sadama käive kukkus aastaga kuuendiku
Riigiettevõtte vara ootab tõenäoliselt allahindlus

Muuga sadam.

FOTO: Peeter Langovits

Riigiettevõtte Tallinna Sadam mullune käive vähenes esialgsetel andmetel 17 protsenti võrreldes varasema aastaga 93,8 miljoni euroni. Sadama teatel on tõenäoline, et osa vara tuleb alla hinnata.

Ettevõtte tegevustulu oli aasta varasemaga võrreldes 17 miljonit eurot ehk 15 protsenti väiksem, teatas AS Tallinna Sadam. Ettevõtte juhatuse liikme Marko Raidi sõnul on lõplik kasuminumber veel lahtine.

Aasta varem teenis Tallinna Sadam 113,1 miljoni euro suuruse käibe juures 38,3 miljonit eurot kasumit.

Mullu läbis Tallinna Sadama sadamaid 22,44 miljonit tonni kaupa, 20,8 protsenti vähem kui aasta varem. Reisijate arv seevastu kasvas aastaga üle kahe protsendi 9,79 miljoni inimeseni.

Raidi sõnul suutis ettevõte üldise kaubavoo languse ja organisatsiooni sisemiste muutuste valguses näidata siiski korralikke majandustulemusi. «Aasta oli raske, kuid kokkuvõttes andsime käibes vähem järele kui kaubamahtudes ning teenisime sellegipoolest korraliku kasumi,» märkis Raid. «Tulemustele avaldasid tugevat mõju vedellasti mahu vähenemine ja asjaolu, et jäämurdjale Botnica ei õnnestunud suvekuudel tööd leida. Samas läbis mullu meie sadamaid taas rekordiline arv reisijaid.»

«Tallinna Sadama nõukogul on ootus, et majandusaasta aruanne tuleks märkusteta, mistõttu on oodata osa vara väärtuse allahindlust,» lisas Raid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles