Islandi firma ostis Krediidiinfo

Creditinfo peakorter Reykjavikis.

FOTO: creditinfo.com

Islandi ettevõte Creditinfo ostis aasta alguses Londoni börsil noteeritud Experianilt Eesti aktsiaseltsi Krediidiinfo.

Ostuhinda pole pooled avaldanud. Uudisest Eestist esimesena kirjutanud Äripäeva hinnangul oli tehingu väärtus kaheksa miljonit eurot. Ka ise ettevõtete registrit haldava Äripäeva peadirektori asetätija Toomas Truuverki sõnul oli ajalehtki Krediidiinfo omandamisest huvitatud, kuid ei saanud pakkumist teha.

Creditinfo operatsioonide juhi Hakon Stefánssoni sõnul oli Krediidiinfo ost ettevõttele strateegiline laienemine. Creditinfol on juba tütarettevõte Leedus; Lätis on firma Kredītinformācijas Birojs Latvia vähemusosanik.

«See ost aitab meil kiirendada laienemist Baltimaades, samas andes meile kohalike töötajate kaudu hindamatut kohapealset teavet,» ütles Stefánsson ettevõtte pressiteates.

Stefánssoni sõnul jätkab ettevõte Eestis krediidiinfo teenuste osutamist, samas tuues Eestisse juurde uusi ideid. «Creditinfo kasvatab oma tegevust Eestis, tutvustades erinevaid suurema lisandväärtusega tooteid ja uuenduslikke lahendusi,» rääkis ta.

Krediidiinfo eelmine omanik oli rahvusvaheline infoteenuste pakkuja Experian, mille peakorter on Dublinis ja aktsiad noteeritud Londonis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles