Šokolaaditootjad võitlevad väheneva kakaosaagiga

Harilik kakaopuu ja tema viljad

FOTO: Wikipedia.org

Nõudlus šokolaadi järgi on suurem kui kunagi enne. Eriti nüüd, kui hiinlased ja indialased ostavad üha enam šokolaadi ja komme, mis olid nende jaoks väga kaua aega luksus, mida nad endale lubada ei saanud.

Kuid samal ajal kakaotootmine üha väheneb. Eelmisel aastal vähenes näiteks maailma suuruselt teises kakaotootja riigis Ghanas toodang väga järsult. Seetõttu on ka kakao hind alates 2012. aastast tõusnud ligi 40 protsenti, kirjutab Wall Street Journal.

See sunnib suuri šokolaaditootjaid nagu Mondelez International (Oreo küpsiste tootja) ja Mars Inc. (M&Mi ja Snickersi tootja) farmeritele appi tõttama.

Hinnangute järgi võiks kakaotoodang olla kaks kolmandikku suurem kui praegu, kui Ghanas ja Elevandiluurannikul farmerid teadlikumalt põllumajandusega tegeleksid.

Mure kakaotoodangu pärast on nii suur, et 10 suurimat šokolaaditootjat ja -töötlejat nõustusid 2014. aastal, et hakkavad omavahel jagama teadmisi põllumajanduspraktikast.

Eelmisel aastal tõusis nõudlus šokolaadi järele globaalselt 0,6 protsenti 7,1 miljoni tonnini ning seda vedas 5,9 protsendiga Aasia. Kakaotoodang aga kukkus 3,9 protsendi võrra 4,2 miljoni tonnini. Need numbrid on nii erinevad seetõttu, et šokolaadis sisaldub peale kakao ka suhkur ja sageli ka piim.

Tagasi üles