500 töökohta luua plaaninud Vene firma lahkus Eestist

Eestisse laienenud Vene IT firma Acronis kaasasutaja Stanislav Protassov.

FOTO: Liis Treimann

Venelastele kuuluv andmekaitsesüsteeme loov Acronis, mis aasta tagasi teatas Eestisse uurimis- ja arenduskeskuse rajamisest, on praeguseks plaanidest loobunud.

«Acronise plaanid muutusid ning kahtlemata on Eestil sellest nii mõndagi õppida,» sõnas EASi välisesindaja Jaan Heinsoo, kelle sõnul peab Eesti pingutama selle nimel, et Eesti oleks välisinvestorile parim ja piisavalt turvaline valik.

Üks peamisi uue arenduskeskuse loomise põhjuseid oli vajadus ligi pääseda Euroopa tööjõule, sest eurooplaste toomine Venemaale ei ole Acronise asepresidendi Stanislav Protassovi sõnul lihtne ülesanne. Praegu ei ole ettevõttelt veel kommentaari õnnestunud saada. 

Selle aasta lõpuks pidi olema siin 50-100 töötajat, kellest pooled pidid tulema Venemaalt, ülejäänud Euroopast. Viie aastaga plaanis ettevõte Tallinnasse rajada 500 töökohta. 

Ühe Acronise asutaja Sergei Beloussovi teine ettevõte, operatsioonisüsteemide virtualiseerimist ja pilveteenuseid Parallels Software, tegutseb Eestis edasi. See firma sai EASilt tugiteenusye üksuse siiarajamiseks 583 000 eurot toetust, projekti kogumaksumiseks oli 1,2 miljonit eurot. Ettevõtte töötajate arv peaks järgnevate aastate jooksul kasvama paarisajani. 

Tagasi üles
Back