Andmevara on plaanis müüa aprilli lõpuks

Hanno Pevkur

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Siseminister Hanno Pevkur allkirjastas käskkirja riigile kuuluva äriühingu AS Andmevara aktsiate võõrandamiseks. Sellega saab alguse Andmevara aktsiate müügiprotsess, mis on plaanis lõpule viia hiljemalt 30. aprilliks 2016.

Andmevara aktsiad võõrandatakse avalikul enampakkumisel, kuid enne seda, 1. jaanuariks, viiakse riigile strateegiliselt oluline rahvastikuregister Andmevarast üle siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusesse (SMIT). 

«On põhjust uskuda, et leiame Andmevarale ostja – ettevõte on kasumlik, tugeva meeskonna ja hea kliendiportfelliga ning selle tegevustel on potentsiaali mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal,»  ütles siseministeeriumi varade asekantsler Riho Kuppart.

Ettevõtte müügimaht on viimastel aastatel kasvanud, aastatel 2012 kuni 2014 oli müügitulu keskmiseks kasvumääraks ligi 16 protsenti aastas. Pärast müügitehingu lõpetamist jätkab AS Andmevara eraettevõttena.

Kirjaliku enampakkumise teel on kavas müüa kõik riigile kuuluvad AS Andmevara 31 956 aktsiat. Enampakkumise alghinnaks on 848 500 eurot. Andmevara ostjal on kohustus jätkata kuni 1. juulini 2018 maavalitsustele ja kohalikele omavalitsustele suunatud teenuste pakkumist.

Andmevara müüki nõustab ning müügiprotsessi korraldab finantsnõustaja Redgate Capital koostöös advokaadibürooga Tark Grunte Sutkiene. Nõustajad on alates novembri algusest tutvustanud ettevõtet võimalikele ostjatele nii Eestis kui välismaal. Kirjalik enampakkumine Andmevara aktsiate müügiks on planeeritud 2016. aasta veebruari. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles