Eestis on ligi 19 000 CO2 petunäitudega VW grupi autot

Volkswageni logod lebamas Saksamaal Wolfsburgi tehase põrandal koosteliini kõrval.

FOTO: AFP / Scanpix

Maanteeameti viimaste andmete kohaselt on Eestis ligi 19 000 võltsitud CO2 emissiooni näiduga Volkswageni grupi toodetud sõidukit, mida hakatakse alates järgmise aasta algusest tagasi kutsuma.

«Probleemsete autode hulka kuuluvad ligi 19 000 diiselmootoriga Volkswagenit, Audit, Škodat ja Seati, aga samas oleme praeguseks tuvastanud probleeme ka teistel sõidukitel, kuid täpsemad kõrvalekalded on praegu uurimisel ja neid avaldada ei saa,» ütles maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra BNSile.

Vahtra sõnul on Saksamaa transpordiamet Kraftfahrt-Bundesamt (KBA) esitanud Volkswagenile nõude, et alates järgmise aasta algusest hakataks manipuleeritud süsinikdioksiidi näitudega sõidukeid Eestis tagasi kutsuma, et probleem lahendada.

«See juhtub järgmisel aastal, sest praegu on meil veel täiendavaid kahtlusi erinevate sõidukite osas ja see vaja uurimist,» märkis Vahtra.

Euroopa Komisjoni volinikud saatsid sel nädalal Eesti kahele ministeeriumile kirja, kus nad ütlesid, et ootavad Eestilt võimalikult kiiresti informatsiooni, kas ja kui palju manipuleeritud CO2-heitmenäitudega Volkswageneid Eestis müügil on.

Nende küsimus puudutas aga eelkõige 800 000 bensiinimootoriga müüdud autot Euroopas, millest Volkswagen teatas novembri alguses. «Nende 19 000 sõiduki hulka bensiinimootoriga autosid eisalgu ei kuulu, aga uurimine käib ka ühe bensiinimootoriga sõidukitüübi osas,» ütles Vahtra.

Tagasi üles