Daam Davidsoniga: aeg kaob, rõõmud jäävad

90-aastane Gloria Tramontin Struck oma tsikli seljas.

FOTO: JAMES ROBERT FULLER / WSJ

Hetkel sõidab Gloria Tramontin Struck (90) Cliftonist, New Jerseyst 2004. aasta Harley-Davidson Heritage Softail Classicuga.

Glorial õnnestus tulla ilmale tillukeses korteris otse mootorrattapoe taga, mille isa 1915. aastal Cliftonis asutas, kirjutab Wall Street Journal.

«Juba titena ümbritsesid mind mootorrattad. Kui ma 16 täis sain, võttis vend nõuks, et ma pean sõitma hakkama. Mina vastu, et ei ilmaski,» meenutab Gloria. Vend rääkis aga õekesele augu pähe ning nüüd, 74 aastat hiljem, ei saa Gloria enam kuidagi pidama.

Neiu esimene tsikkel oli 1941. aasta Indian Bonneville Scout. Aastate jooksul on tal olnud kolm Indiani ja üksteist Harley-Davidsoni.

Tänavu suvel sõitsid Gloria ja tütretütar eri ratastel 75. Sturgise tsiklirallile. Üks ots oli 2800 kilomeetrit – kolm päeva teel. Kuna sotsiaalmeedia tõttu oli huvi nende kahe vastu suur ning igas peatuskohas tekkis pikki jutuajamisi ja pildistamisi, tuli kaotatud aeg tagasi teha kihutades kohati 130 kilomeetrit tunnis.

«Kui mul 100 aastat täis saab, tahan Ameerika äärest ääreni läbi sõita. Minu teada pole sellist tempu veel keegi teinud, ei mees ega naine,» sõnab Gloria ja rõhutab, et on väga aktiivne ja armastab uusi väljakutseid.

Tagasi üles
Back