iDeal kampaania

Maksuamet pidas kinni neli arvatavat maksupetturit

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuus.

FOTO: Liis Treimann

Septembri lõpus pidasid maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad Tallinnas ja Pärnus kinni neli inimest, keda kahtlustatakse maksukohustuse vähendamise eesmärgil valeandmete esitamises, teatas amet. Isikute tekitatud maksukahju võib ulatuda 167 000 euroni.

Kahtlustuse järgi esitas Raplamaal tegutsev osaühing mullu juulist tänavu augustini käibedeklaratsioonides tahtlikult valeandmeid, kasutades selleks näilikke arveid, teatas MTA.

Prokurör Elle Keemani sõnul andis see võimaluse raamatupidamises vaid paberil tasutud käibemaks sisendkäibemaksu hulka arvestada ja seeläbi oma maksukohustust vähendada.

Kuivõrd näilise müügiskeemi osa oli ka raha liigutamine, pidas MTA kahtlustatavad kinni vahetult peale seda, kui oli toimunud varem ülekantud 10 800 euro sularahas tagastamine.

«Selles juhtumis oli kahtlustuse esitamise kokkupanemisel otsustavaks käibedeklaratsiooni lisa ehk niinimetatud tuhandeeuroste arvete registreerimise süsteemi jõustumise abil väljajoonistunud skeemid. Kuigi märgid võimalikust maksukuriteost olid mõnda aega uurijatel olemas, siis täiendavad andmed võimaldasid kiiremini koguda tõendeid ja jõuda organisaatoriteni,» rääkis MTA uurimisosakonna juhataja Rain Kuus.

Lisaks kahtlustatakse kolme variettevõtetega seotud inimest ka kuritegelikku ühendusse kuulumises, mille tegevuse sisuks oli aidata legaalselt äri ajavatel ettevõtetel esitada maksuhaldurile valeandmeid maksude vähendamiseks, teatas MTA.

Kohtus süüdimõistmisel karistatakse maksuhaldurile valeandmete esitamise eest rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega ja kuritegelikku ühendusse kuulumise eest kolme- kuni kaheteistaastase vangistusega.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi maksu- ja tolliamet ning juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles