Roonemaa plaanib luua Eesti suurima digiteemalise portaali

Ajakirjanik Henrik Roonemaa.

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Üle-eelmisel nädalal käivitunud digiteemalise portaali digi.geenius algatajal Henrik Roonemaal on plaan teha portaal Eesti loetuimaks ja suurimaks tehnoloogia- ja digiteemaliseks uudisteväljaandeks.

«Meie jaoks ei ole see hobiprojekt või blogi, vaid päris tõsise ambitsiooniga ajakirjanduslik professionaalne uudisteportaal, millel on tulevikus palgalised töötajad, kaasautorid ja honorarifond,» ütles portaali käivitaja Roonemaa BNS-ile. Ta lisas, et praegune portaal on testversioon ja suurt osa sisulistest plaanidest pole jõutud veel realiseerida.

«Täna tegeleme tarkvaraarendusega ja hakkame varsti avaldama originaalsisu ja omatoodetud materjali. Kuna me oleme ikkagi uudisteportaal, siis vajadusel refereerime olulisemaid uudiseid ka teistest väljaannetest,» rääkis Roonemaa.

Digi.geenius portaali toetaja ja partner on Starman. «Nad on meie strateegiline reklaamipartner ja toetaja, kuid sisu osas nad meile mingeid takistusi või piiranguid ei sea,» märkis Roonemaa.

«See ei jää pisikeseks vidinaportaaliks. Me tahame vaadata digiteemat hästi laialt, arvestada ka mõjusid kultuurilistele, ühiskondlikele ja ärilistele protsessidele," ütles Roonemaa.

Roonemaa sõnul hakkab uus väljaanne toimima reklaamimüügi põhiselt, samas ei taheta pakkuda bännerformaadis reklaame. «Tulevaste klientidega rääkides oleme aru saanud, et neile bännerimaailm ei meeldi. Meie ambitsioon oleks välja töötada selline reklaamiformaat, kus me sisu mõttes jääme ausaks ja sõltumatuks, aga see ei tähenda kohe ka bännerit. Sisuturundust on võimalik teha väga mitmetel viisidel. Samas märgistamata reklaami ei tule kohe kindlasti.»

Tagasi üles