Facio omanik: ma pole pätt ja kaabakas

Toomas Tromp

FOTO: Arvet Mägi

Vastuseks küsimusele, kui keeruline on pidevalt võlgu jäänud Facio taustaga uusi kliente ja alltöövõtjaid ära rääkida, nendib ehitusärimees Toomas Tromp, et kindlasti on keerulisem kui puhtalt lehelt alustades.

«Minu vanuses inimene ütleb, et ma ei ole nii vilets mees ka, et mul ühtegi vaenlast ei ole. Aga isiklikult minu puhul ma ei usu, et keegi võiks öelda, et ma olin pätt ja kaabakas,» rääkis Tromp, kellele kuulus pankrotistunud Facio ja täna uus ehitusettevõte Riito Ehituse AS, Äripäevale.

Ta meenutab, et kohtus eelmisel nädalal ühe tuntud kaubandusettevõttega, kellele Facio ajal jäädi suur summa võlgu – Tromp käis rääkimas ja sai vastuseks, et koostööd ikka tehakse, aga ettevaatlikumalt.

Eelmisel nädalal kirjutas Äripäev, et Faciost välja kasvanud ehitusfirma Riito hakkab ka allamäge veerema, ainuüksi septembris on kohtule antud jahvatada neli vaidlust. Lisaks üks, milles Riigi Kinnisvara AS üritab tõendada, et Riito puhul on tegemist ettevõtte üleminekuga, mis tähendaks, et positiivse otsuse korral annaks see võimaluse Facio võlausaldajatel Riitost oma võlg välja nõuda.

Loe pikemalt Äripäevast.

Tagasi üles