Hiina hasartmängurite kuumim mäng – bitcoin

Virtuaalvaluuta Bitcoin.

FOTO: JIM URQUHART / REUTERS

Riski armastavad hiinlased on enda jaoks avastanud krüptoraha bitcoini. Nende jaoks on asi kauplemises, volatiilsuses ja kasumi teenimises.

2009. aastal loodud krüptorahaga saab tehinguid teha ilma vahemeesteta ning vajaduseta anda oma pärisnime. Bitcoinidega saab osta asju, tasuda teenuste eest ning kaubelda börsidel, vahendab CNN.

Praegusel hetkel ostetakse 80 protsenti bitcoinidest jüaanide eest, sedastab Goldman Sachsi raport. See võib olla seotud laiema hasartmängubuumiga Aasias. Nii näiteks on Macau kasiinotööstus seitse korda suurem, kui Las Vegase oma.

«Hiina jääb suurimaks bitcoinidega kauplejaks. Miks on Macau maailma suurim hasartmänguturg? Mitte selle pärast, et neil on enim kasiinosid, vaid selle pärast, et hiinlased on huvitatud hasartmängudest,» ütles maailma suurima bitcoini-börsi BTCChina tegevjuht Bobby Lee.

Hiina seadusandlus on buumile alles järele jõudmas. BTCChina oli sunnitud 2013. aastal tegevuse mitmeks nädalaks peatama, kuna keskpank keelas pankade tehingud virtuaalrahaga.  

Tagasi üles