Tuntud USA ökonomist ennustab sügisel uut finantskriisi

FOTO: SCANPIX

USA ökonomist Martin Armstrong, kellest sai 15-aastaselt dollarimiljonär ja kes on majandustsüklite ekspert, ennustab sügisel uue finantskriisi puhkemist, kirjutab USA Watchdog.

Armstrong on välja töötanud matemaatilise mudeli, mis kannab nime Economic Confidence Model ja mille abil ta ennustas Wall Streeti kukkumist 1987. aastal, Jaapani börsilangust 1989. aastal, Vene börsikrahhi 1998. aastal ja IT-krahhi 2001. aastal.

«Elu on nagu Shakespeare'i näidend, mida mängitakse ikka ja jälle, üksnes tegelased vahetuvad,» on tal kombeks öelda.

Armstrongi mudeli järgi kestab maailmamajanduse tsükkel 8,6 aastat ja nüüd läheneb tsükli lõpp. Uus langus algab tema sõnul 1. oktoobril riigivõla suure pauguga. Algul on deflatsioon, mis kasvab üle inflatsiooniks.

Juhtuma hakkab see, et investorid müüvad maha oma eurovarad ja mahutavad kapitali USAsse ja Saksa riigivõlakirjadesse, kuna kardavad euro kukkumist.

Kapitali sissevool USAsse, eriti Hiinast, viib üles Wall Streeti börsihinnad ja kinnisvarahinnad. Ja USA keskpank on sunnitud tõstma baasintressi. Mida enam seda tõstetakse, et kõrgemale kerkivad börsid.

Teine valdkond, kuhu investorid Armstrongi hinnangul hakkavad raha paigutama, on kuld. Selle tagajärjel peaks praegu madalseisus oleva kullauntsi hind kerkima 5000 dollarini. Kulla hind tõuseb siis, kui inimesed kaotavad usu võimudesse. Sel ei ole inflatsiooniga midagi tegemist, väidab ta.

Tagasi üles