EAS toetab loomemajanduse ettevõtteid 4,2 miljoni euroga

Kunsttükkide tänav

FOTO: Elmo Riig

EAS kutsub alates tänasest loomemajanduse valdkondades tegutsevaid ettevõtteid kasutama uut toetust, millega on loomemajanduse ettevõtete ekspordivõimekuse kasvatamiseks ette nähtud 4,2 miljonit eurot.

EASi loomemajanduse programmijuhi Katre Purga sõnul soovitakse toetusega kaasa aidata loomemajanduse ettevõtete ekspordivõimekuse kasvatamisele. «Osalema on oodatud loomemajanduse valdkondades tegutsevad väike- ja keskmise suurusega ettevõtted. Ekspordivõimekuse tõstmisel on muu hulgas oluline, et ettevõtted tooksid turule uusi tooteid ja teenuseid. Lisaks saavad ettevõtted toetuse kaasabil hankida ekspordialast oskusteavet, korraldada kontakt- ja turundusüritusi, osaleda messidel ning tellida uuringuid uutele turgudele sisenemiseks,» selgitas Purga.

Purga rõhutas, et toetatakse ainult uuenduslikke tegevusi ja lahendusi, mitte ettevõtte tavapäraseid tegevusi.

«Nagu mistahes valdkonnas tegutsevatele väikeettevõtetele omane, napib ka loomemajandusettevõtetel vahendeid ja oskusi välisturunduse arendamiseks. Seepärast on loomemajanduse arendamise meetmes ette nähtud eraldi tegevussuund, kust saavad eespool nimetatud ettevõtjad taotleda toetust oma ekspordivõimekuse kasvatamiseks,» ütles Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok. «Selle tulemusena peaks loomemajanduse valdkondades tekkima juurde uusi ambitsioonikaid eksportijaid. Juba rahvusvahelistel turgudel tegutsejatelt oodatakse aga ekspordist saadava müügitulu ning lisandväärtuse kasvu.» Ta lisas, et projektide kavandamisel tulebki ettevõtjatel lähtuda pikaajalistest eesmärkidest ning sõnastada konkreetsed tulemused, mis on eesmärkide poole liikumisel verstapostideks.

Loomemajanduse valdkondadeks on arhitektuur, audiovisuaalvaldkond (sh film ja video, ringhääling), disain, etenduskunstid, kirjastamine, kunst, kultuuripärand (sh muuseumid, raamatukogud, käsitöö), meelelahutustarkvara (sh mängud ja meelelahutuskeskkonnad), muusika ja reklaam.

Tegevusi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ja toetuse eelarve on kogu rahastamisperioodiks 4,2 miljonit eurot. EAS hüvitab kuni 70 protsenti projekti abikõlblikest kuludest, sealjuures on nõutav omafinantseering vähemalt 30 protsenti. Projekti maksimaalne kestus on 12 kuud ja toetussumma kuni 50 000 eurot.

Tagasi üles