iDeal kampaania

Maksu- ja tolliamet on valmis pankadele tõrgete korral vastu tulema
Täiendatud kell 17:25.

Swedbank.

FOTO: Liis Treimann/PM

Maksu- ja tolliameti teatel hakkavad ka pangatõrgete tõttu hilinenud maksetele rakenduma viivised, ent kui pank ametit hilinemiste vältimatutest põhjustest teavitab, ollakse siiski valmis läbirääkimisteks.

Täna hommikul teatas Swedbank pressiteate vahendusel, et nii kaardimaksete kui internetipanga kasutamisel esineb tõrkeid. Maksu- ja tolliamet kinnitas Postimehele, et ka pangatõrgete tõttu hilinevatele maksetele hakkavad kehtima viivised. 

„Nii deklaratsiooni kui ka selle alusel maksusumma tasumise tähtaja ületamisel hakkab MTA süsteem automaatselt arvestama tasumata kohustustelt intressi. Kui keegi avastab peale tähtaega, et tal on maksuvõlg kohustustelt, mille enda hinnangul ära tasus, siis tuleks pöörduda panga poole, saamaks kinnitust, et makse on viibinud pangast tingituna. Maksu- ja tolliametil puudub endal võimalus näha, mis põhjustel makse hilines,» kommenteeris MTA tulude osakonna juht Ruth Paade.

Maksu- ja tolliamet palub klientidel maksetõrgete korral esmalt panga poole pöörduda. «Varem on sarnastes olukordades saatnud pank MTA-le nimekirja isikutest, kelle maksed pangast tingituna hilinesid. Kui pank peaks meid teavitama, et olukord oli tingitud vältimatutest asjaoludest, siis saame pangaga nende palvel arutada, mis võimalusi annab meile seadus antud olukorra lahendamiseks,» sõnas Paade.

«Palume pangast nimekirja klientidest, kes on panga andmetel makseid teinud, kuid tõrke tõttu ei ole see meieni jõudnud. Seniks peatame ka avaliku võlapäringu rakenduse, et vältida ettevõtete alusetut sattumist võlglaste nimekirja. Varem on meil olnud juhtumeid, kus panga nimekirja alusel oleme intressid isikutelt ka maha võtnud,» lisas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles