iDeal kampaania

Nutitelefonide protsessoritootja Qualcomm koondab tuhandeid töötajaid

Qualcomm

FOTO: SCANPIX

USA protsessoritootja Qualcomm teatas, et koondab kulude kärpimise eesmärgil 4500 töötajat ehk 15 protsenti kogu oma tööjõust, kirjutab Reuters.

Koondamiste eesmärgiks on tuntud nutiseadmete tootjatele nagu näiteks Samsung, HTC ja ZTE Snapdragon protsessoreid pakkuva ettevõtte kulude vähendamine 1,4 miljardi dollari võrra. Lisaks valmib aktivistinvestorite nõudmisel aasta lõpuks raport, mille alusel otsustatakse, kas Qualcommi probleemsete näitajatega protsessoritootmine ja kõrge kasumlikkusega patendiüksus viia eraldi ettevõtetesse.

Qualcommi on räsinud nii üha suurenev konkurents maailmaturul, kui ka hiljutised probleemid Hiina turul. Ettevõtte finantsaasta kolmanda kvartali käive langes aasta-aastalt 14,3 protsenti 5,83 miljardile dollarile, tegu on esimese languskvartaliga viimase viie aasta jooksul.

Hiljuti meelitas Hiina nutiseadmete suurtootja Xiaomi Qualcommi Hiina regiooni juhi Wang Xiangi oma strateegilise koostöö juhiks. Veebruaris mõistis Hiina valitsus peale 14 kuud väldanud uurimist ettevõttele konkurentsireeglite rikkumise eest 975 miljoni dollari suuruse trahvi, mis on suurim ühele ettevõttele määratud trahv Hiina ajaloos.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles