Eesti Raudtee uueks juhiks saab Sulev Loo

Eesti Raudtee peamaja.

FOTO: evr.ee

AS Eesti Raudtee nõukogu koosolekul otsustati sihtotsingu tulemuste analüüsi järel teha ettepanek alustada läbirääkimisi ettevõtte juhatuse esimehe-peadirektori lepingu sõlmimiseks Sulev Loole.

«Nõukogu avaldas veendumust, et Sulev Loo kui suurte valdkondlike ja erasektori kogemuste ning rahvusvahelise haardega juht aitab edukalt kaasa Eesti raudteel sisuliste muudatuste läbiviimisele ja raudtee reisijate- ja kaubavedude jätkusuutlikule arengule,» ütles nõukogu esimees Raivo Vare pressiteates.

Loo kinnitas omalt poolt, et loodab rakendada kõik jõupingutused ja oma pikaajalise kogemuspagasi Eesti raudtee hüvanguks ning nii reisijateveo kui raudteega seotud kogu logistika- ja transiidisektori tugevdamiseks ja tulemuslikumaks toimimiseks pidevalt muutuvates oludes.

Nõukogu liikmed hindasid toimunud arutelu käigus juhatuse esimehe-peadirektori otsingud tulemuslikuks. «Kahjuks valida saab sellele ametikohale lõpuks siiski vaid ühe,» ütles Vare.

Samas leiti lisaks avaliku konkursi käigus sõelale jäänutele sihtotsingu raames nii koostöös personaliotsingufirmaga M-Partner kui otsepakkumisega mitmeid tugevaid kandidaate, sealhulgas ka muudele juhtpositsioonidele ettevõttes, kellega tulevasel juhatuse esimehel on võimalik läbirääkida oma meeskonna komplekteerimisel. Kokku sihtotsinguga väljavalitud kaheksast kandidaadist kolm olid sellised, kes nõukogu arvates sobiks eeldustelt ettevõtte juhatuse esimeheks.

Nõukogu leidis, et valikukriteeriumiks võiks olla logistika- ja transiidisektori ning selle võtmeisikute, institutsioonide tundmine ja vastav koostöövõimekus, tagamaks kõrvuti organisatsioonijuhtimise ja rahvusvahelise äri kogemuste rakendamisega ning taristuettevõtte tegevuse efektiivse korraldamisega ka tulemuslikum kaasaaitamine kogu raudteesektori peamise tulubaasi – kaubavedude – languse peatumisele ja nende võimalikule (taas)kasvule.

Sulev Loo on 45-aastane ning omab laialdast kogemust organisatsioonide juhtimises ning rahvusvahelises transiidi- ja logistikaäris. Ta on juhtinud selliseid tuntud Eesti transiidi- ja logistikasektori firmasid, nagu AS N-Terminal Grupp, AS Milstrand, AS Pakterminal, viimati aga rahvusvahelise nafta- ja keemiatoodete ning muude energiakandjate globaalset tarnevõrgustikku teenindavat AS Tarcona.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles