Toshiba vahetas raamatupidamisskandaali tõttu tegevjuhi välja

Toshiba sülearvutid.

FOTO: Reuters / Scanpix

Jaapani tehnoloogiaettevõte Toshiba teatas, et ettevõtte tegevjuht Hisao Tanaka astub oma ametikohalt tagasi ning ta asendatakse nõukogu liikme Masashi Muromachiga, kirjutab Reuters.

Tanakale sai saatuslikuks käesoleva aasta alguses lahvatanud raamatupidamisskandaal. Toshiba kahtlased tegevused raamatupidamises tulid päevavalgele aprillis ehk kaks kuud peale seda, kui Jaapani finantsregulaatorid nõudsid ettevõttelt raamatupidamise kohta ülevaate koostamist.  Jaapani suurettevõte palkas erapooletu komisjoni, mis uuris raamatupidamises avastatud ebaregulaarsusi, keskendudes eriliselt tippjuhtide rollile valede või muudetud andmete väljastamisel.

Komisjon avastas, et Tanaka oli teadlik kasuminumbrite suuremaks moonutamisest, millega ettevõtte raamatupidamine on tegelenud vähemalt alates 2008. aastast saadik. Esmaspäeval avaldatud raporti järgi on ettevõte aastate jooksul näidanud oma kasuminumbreid kokku 1,22 miljardi dollari võrra tegelikust suuremana.

Lisaks Tanakale kaotasid oma töökoha ka praegune nõukogu aseesimees Norio Sasaki ning konsultant Atsutoshi Nishida, kes on raamatupidamispettuste perioodi ajal samuti ettevõtte juhid olnud.

Tagasi üles