Swedbank: maailma majanduskasv jätkub mõõdukamas tempos

Swedbanki hinnangul järkub maailma majanduskasv mõõdukamas tempos

FOTO: SCANPIX

Globaalne taastumine jätkub, kuid arenenud maailmas toimub taastumine mõõdukamas tempos, selgub Swedbanki maailma majanduse ülevaatest.

Riikide eelarve- ja rahapoliitikad toetavad sel aastal kasvu ning eeldatavasti näeme lõppnõudluse järkjärgulist taastumist ja teatavat tööjõuturu tugevust.

On tekkinud nõudlus investeeringute järele, mis seni on olnud tagasihoidlik ning investeeringute kasv peaks toetama ka tööjõuturgu.

Tootmissektori ostujuhtide usaldusindeks, mis kajastab firmade ostujuhtide küsitluse tulemusi ettevõtte käekäigu kohta, on hakanud näitama mõningaid aeglustumise märke, kuid see osutab pigem eelmiste kuude väga tugevale kasvule kui majanduslangusele,  kirjutab Swedbank.

Swedbanki hinnangul näitavad indeksid ka edaspidi kerget kasvu. Järgmisel aastal ilmselt ei jätkata eelarvestiimuliga, kuid enamikus arenenud riikides algavat eelarvepoliitika karmistamist peaks tasakaalustama rahastiimul.

Ootused USA ja Jaapani kasvu suhtes selleks ja järgmiseks aastaks on halvenenud, samal ajal kui selle aasta ootused Euroopa suhtes on paranenud ja jäänud järgmise aasta kohta suuresti samaks.

Tagasi üles