Ministeeriumite tugiteenused koondatakse ühte keskusesse

Riigihalduse minister Arto Aas (Reformierakond)

FOTO: Sander Ilvest

Kõigi riigiasutuste finants-, personali- ja palgaarvestus viiakse üle Riigi Tugiteenuste Keskusse (RTK) ja vähemalt pool arvestusteenuste töökohtadest Tallinnast väljaspool asuvatesse teeninduskeskustesse. 

Keskusesse luuakse ka riigihangete keskne hankeüksus ning alustatakse ühtse koolitusüksuse loomisega. Riiginõuete liitmiseks viiakse läbi detailanalüüs, et ühtlustada nõuete haldamist. 

Riigi tugiteenuste projekti elluviimise tulemusena on RTK töötajate arv viimaste aastatega 25% vähenenud.  RTK personali- ja palgaarvestajad teenindavad ligi 2 korda rohkem töötajaid kui teistes riigiasutustes. 

"Eesmärk on riigi majandamise efektiivsuse suurendamine tugiteenuseid konsolideerides ning iseseisvalt toimivate asutuste pealinnast väljaviimise toetamine," ütles riigihalduse minister Arto Aas. 

RTK pakub alates 2013. aasta jaanuarist finants-, personali- ja palgaarvestust rahandus-, justiits-, sotsiaal- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalade asutustele. Ülejäänud valitsemisalade asutused tuuakse RTK teenindamisele 1. septembriks 2016. Teenuse osutamisega seotud töökohad jaotatakse Tallinna, Tartu ja Viljandi vahel ning protsess lõpetetakse 1. jaanuariks 2018. 

Tagasi üles